Uzbekistan, Kirgistan, Kazachstan - Jedwabnym Szlakiem
» O Brazyliana 
» Bilety lotnicze 
» Wiadomości 

 
 » Azja  » Uzbekistan, Kirgistan, Kazachstan - Jedwabnym Szlakiem

Uzbekistan, Kirgistan, Kazachstan - Jedwabnym Szlakiem

Uzbekistan, Kirgistan, Kazachstan - wakacje, wycieczki objazdowe na Uzbekistan, Kirgistan, Kazachstan - wycieczki egzotyczne - Uzbekistan, Kirgistan, Kazachstan

TASZKENT - URGENCZ - CHIWA - BUCHARA - SAMARKANDA - SZACHRISAB - SAMARKANDA - TASZKENT - BISZKEK - ISSYK-KUL - CHOLPON ATA - KARAKOL - ALMATY

Program wycieczki

Dzień 1. Warszawa - Taszkent
Wylot z lotniska Okęcie w Warszawie.

Dzień 2. Taszkent
Poranny przylot do stolicy Uzbekistanu i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie miasta będącego niegdyś ważnym etapem podróży kupców z Zachodu na Wschód słynnym Jedwabnym Szlakiem. Dzisiejszy Taszkent łączy elementy islamskiej tradycji z nowoczesnością ery sowietyzacji. Zobaczymy pochodzące z XVI w.: medresę (szkołę koraniczną) Kukeltasz, mauzoleum islamskiego uczonego Kaffal Shaszi, medresę Barak Chana z XVI w., której mufti (główny prawnik i teolog muzułmaskiej szkoły) to jeden z najważniejszych autorytetów islamu dla całego Uzbekistanu, Tadżykistanu i Turkmenistanu. Odwiedzimy również położony nieopodal meczet, a następnie bazar rzemiosła Chor-zu. Na koniec wizyta w Muzeum Literatury im. Aliszer Nawoi (repliki manuskryptów, kaligrafia perska, XV w malarstwo miniaturowe) oraz Muzeum Sztuk Pięknych (eksponaty z czasów antycznych, wieków średnich, bogate zbiory współczesne, wiele eksponatów uzbeckiej sztuki użytkowej). Wieczorem powrót do hotelu i nocleg w Taszkencie.

Dzień 3. Taszkent - Urgencz - Chiwa

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Urgencz. Stąd pojedziemy do położonej nieopodal Chiwy, która była w VI-VII w jednym z głównych ośrodków handlowych Jedwabneg Szlaku. Stare Miasto Chiwy - Itchan Kala, forteca, w obrebie ktorej znajduje sie okolo 50 historycznych zabytkow i okolo 250 starych domow, jest najlepiej zachowanym kompleksem zabytkow w Azji Centralnej, a od 1990 roku zostalo wpisane na Liste Swiatowgo Dziedzictwa UNESCO. Podczas zwiedznia dawnej stolicy Chorezmu zobaczymy fortecę Kunia-Ark (XVIII w.), medresy: Mohammed Amin Chana, Arab Mohammed Chana, Kutluq Murad, Miri Arab, Rafanek, Amir Tur oraz najwyższy w mieście minaret - 57 metrowy Islam-Hodża. Na starym mieście odwiedzimy również mauzolea: Uch Avlioli, Paklavan Mahmuda, oraz kompleksy pałacowe Palvan Kari, Abd Al Bobo, Tasz Chauli. Nocleg w Chiwie.

Dzień 4. Chiwa - Buchara
Po śniadaniu przejazd (ok. 470 km) skrajem pustyni Kyzył-Kum ("Czerwone piaski") z Chiwy do Buchary zwanej "miastem-muzeum", z uwagi na ślady bogatej 25 wiekowej historii. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Bucharze.

Dzień 5. Buchara
Po śniadaniu poznamy średniowieczne zabytki Buchary. Mauzoleum Ismaila Samani - władcy Samanidów z X w., , Czor-minar, mauzoleum Czaszma Ajub - święte miejsce Muzułmanów z czasów Tamerlana, cytadelę Ark z VI-VII w. wraz z pałacami emirów Buchary, Plac Registan z kompleksem pałacowym Bolo-hauz, medresę Abdullazis-chana z XVI w., meczet Kalon (mógł pomieścić 12 tys. wiernych) z minaretem wskazującym niegdyś drogę kupcom podążającym Jedwabnym Szlakiem. Arcydzieło architektury - medresa Miri-Arab z XVI w., zabudowane rynki cechowe, tzw. Taki, medresa Uług-Bega z XVw.. Dla chętnych (fakultatywnie - dodatkowo płatny ok. 10 USD/os.) koncert folklorystyczny w madrasie Divan Begi. Nocleg w Bucharze.

Dzień 6. Buchara - Samarkanda
Po śniadaniu przejazd (ok. 270 km) Samarkandy zwanej "stolicą nad stolicami" - jednego z najstarszych miast świata, którego początki sięgają VIII w p.n.e. Miasto jak z baśni tysiąca i jednej nocy, będące marzeniem kupców podróżujących Jedwabnym Szlakiem, zniszczył w 1220 r Czyngis Chan. W XIV w inny sławny chan Mongołów - Timur (Tamerlan) głosił je za swoją stolicą i rozpoczął budowę swojego mauzoleum Gur-Emir. Po śmierci Tamerlana jego syn Uług-beg uczynił z Samarkandy światowe centrum życia handlowego, kulturalnego i religijnego. W samarkandzie zobaczymy mauzoleum: Gur-Emir, Uług-bega, meczet Bibi-Chanym z XV w., nekropolię Timurydów Szach-i-Zinda XIII-XV w. wraz z mauzoleum Kussama ibn Abbasa z XIII w., cytadelę Timura, ruiny największego średniowiecznego obserwatorium astronomicznego Uług-Bega. Odwiedzimy również zabytki sprzed ery panowania Mongołów - mauzoleum Ismael Samani oraz odkrywki ruin miasta Afrosiab, których początki sięgają VI w p.n.e. Nocleg w Samarkandzie.

Dzień 7. Samarkanda - Shakhrisabz
Po śniadaniu wycieczka do Shakhrisabz, miasta narodzin Tamerlana, wpisanego w 2002 na listę dziedzictwa UNESCO. Początki miasta sięgają VII-VI w. W średniowieczu znane było tradycyjnie jako Kesz, ale bardziej przyjęła się popularna nazwa Shakhrisabz oznaczająca "zielone miasto". Zachowały się tu wspaniałe zabytki z czasów panowania Tamerlana i jego syna Uług Bega: gigantyczny Pałac Ak-Saraj z XIV w., kompleks z czasów Timurydów, z meczetem katedralnym, mauzoleum, kryty rynek Czor-su, czynna łaźnia miejska z XV w. Obejrzymy także Mauzoleum Dżochangira wraz z meczetem Kok Gumbaz. Wieczorem powrót do Samarkandy i nocleg.

Dzień 8. Samarkanda - Taszkent
Po śniadaniu krótka kontynuacja zwiedzania Samarkandy oraz wizyta na lokalnym bazarze z czasem wolnym na zakup pamiątek. Po południu przejazd (ok. 300 km) do Taszkentu, transfer do hotelu i nocleg.

Dzień 9. Taszkent - Biszkek
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Biszkeku w Kirgistanie. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, lunch i zwiedzanie miasta - stolicy Kirgistanu. Założona przez Rosjan w 1825 pośród stepów wojskowej stanica  z czasem rozwinęła się w dynamiczne miasto, będące centrum politycznym, biznesowym i kulturalnym kraju. Zobaczymy Plac Ala Too, Park Dębowy, pomnik Lenina, Plac Manas, a także Kirgiskie Muzeum Narodowe i bazar Osh. Po południu przejazd do Parku Narodowego Ala-Archa słynącego z wysokich szczytów malowniczo górujących nad doliną rzeki Ala-Archa. Powrót do Biszkeku, kolacja z pokazem folklorystycznym i nocleg.

Dzień 10. Biszkek - Issyk-Kul - Cholpon Ata
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Jeziora Isyyk -Kul. W drodze zatrzymamy się przy Wieży (minarecie) Burana, będącej jedyną pozostałościę po średniowiecznym (X-XII w) mieście Balasagun, stolicy chanatu karakanidzkiego, który łączył wplywy chrześcijańskie, buddyjskie i muzułmańskie. Lunch u lokalnej rodziny - typowe potrawy kirgiskie. Jezioro Issyk-Kul ("gorące jezioro" 1609 m. n.p.m.) - drugie największe górskei jezioro (po Titicaca w Peru), zbiera wodę z wszystkich okolicznych górskich rzek, a także jest zasilane z podziemnych ciepłych źrodeł. Przejedziemy doliną Boom i wzdłuż Rzeki Chui. Kolacja i nocleg w hotelu w Cholpon Ata.

Dzień 11. Cholpon Ata - Karakol - Cholpon Ata

Po śniadaniu przejazd do Karakol. Po drodze zobaczymy inskrypcje skalne (petroglify) w Cholpon Ata, które pochodzą z VIII-V w p.n.e.. Następnie wizyta w Muzeum Przewalskiego - upamiętnia miejsce śmierci znanego geografa i podróżnika, który zasłynął m. in. opisaniem nowego gatunku dzikiego konia w centralnej Azji. Po lunchu przejazd do Wąwozu Dżeti-Oguz słynącego z malowniczych form skalnych. Podczas spaceru będziemy mogli obserwować pokaz polowania z orłem.

Dzień 12. Cholpon Ata - Biszkek
Po śniadaniu przejazd do Biszkeku (lunch w drodze), zakwaterowanie w hotelu  i czas wolny.

Dzień 13. Biszkek - Amaty
Po śniadaniu przejazd do Almaty, po drodze przekraczamy granicę kirgisko-kazachską. Lunch w restauracji w Almaty. Następnie zwiedzanie stolicy Kazachstanu - Park Palfilova, rosyjska cerkiew, Muzeum Państwowe. Miasto, założone w średniowieczu, było ważnym ośrodkiem na handlowym Jedwabnym Szlaku, który podupadł na znaczeniu po mongolskiej inwazji. Ponownie zasiedlone jako rozyjskie centrum wojskowe w 1854 r, w czasach sowieckich zyskiwało na znaczeniu jako stolica Kazachskiech Republiki Ludowej. Obecnie jest centrum kulturalnym i biznesowym kraju. Kolacja w restauracji. Nocleg w hotelu.

Dzień 14. Almaty - Warszawa
Wylot do Polski. Przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie.

Uwaga:
Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu lotów oraz kolejności zwiedzania. Liczba miejsc ograniczona.

Obsługa w jęz. polskim

Wizy:

Uzbekistan: wymagana jest wiza turystyczna, którą można uzyskać w cenie 70 USD/os. (wiza do 15 dni) w Ambasadzie Uzbekistanu w Warszawie. Do uzyskania wizy wymagane jest przesłanie scanu paszportu każdego uczestnika (strona ze zdjęciem, ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do Uzbekistanu), 2 ręcznie wypełnionych wniosków wizowych oraz 2 zdjęć.
Kirgistan: wizy otrzymuje się na lotnisku w Biszkeku, na podstawie ważnego paszportu (min. 6 mies.).
Kazachstan: wymagany paszport (min. 6 mies.), wypełniona kwestionariusz wizowy, 1 zdjęcie paszportowe, zaświadczenie z pracy potwierdzające zatrudnienie, opłata 35 EUR/os.
Organizator pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN za pośrednictwo.
W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji,
Dokumenty prosimy przesyłać na adres biura, z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu. Prosimy o dostarczenie paszportów najpóźniej na 21 dni przed datą wylotu.
W przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów procedura wydania wizy wymaga pobrania dodatkowej opłaty 150 PLN/os. W takim wypadku zastrzegamy możliwość odwołania pośrednictwa. Paszporty do odbioru podczas odprawy na lotnisku Okęcie w Warszawie, w przypadku wylotu z lotniska lokalnego odsyłane klientowi.

Wycieczki do Uzbekistan, Kirgistan, Kazachstan(ecco) 

Wycieczki objazdowe p..

Wycieczki

Wycieczki objazdowe po całym świecie. Zwiedzaj świat autokarem lub samolotem!
Pomożemy Ci  wybrać kierunek twojej podróży i sprawdzimy najlepsze oferty wakacji ze zwiedzaniem. Wycieczki zagraniczne, oferty last minute oraz propozycje na wczasy w Oaza Travel

 Popularne wycieczki  

Chiny - Pekin i Okolice
Kenia: Odkrywamy Kenię
Meksyk: Skarby Majów
Indie: Złoty Trójkąt
Tajlandia: Rajska Tajlandia

Tu znajdziesz wszystko co warto zwiedzić. Poznawaj nowe kultury, podziwiaj ciekawe miasta oraz ich zabytki. Ciekawe programy zwiedzania. Codziennie w innym miejscu. Już dziś zaplanuj podróż swojego życia!

 Egzotyczne wycieczki  

Wycieczki egzotyczne, to niezapomniane podróże na krańce świata.
Proponujemy wakacje egzotyczne do wielu atrakcyjnych miejsc na świecie. Biały piasek, lazurowe morza, bujna przyroda, cudowne zabytki architektury i ludzie odmiennych kultur. Gorąco polecamy wakacje i wczasy na egzotycznych krańcach świata
  •  Wycieczki autokarem  

  • Wycieczki autokarowe do Grecji, Chorwacji, Francji, Włoch, Rosji i wielu innych podczas, których zobaczą Państwo najpiękniejsze miejsca w Europie.
    Wyjazdy autokarowe na tanie wycieczki do Lwowa, Berlina, Pragi, Wilna. Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się na jednej z wycieczek.

 Nowość 2014  

Chiny wczoraj i dziś
Nowa wycieczka do Chin, to idealna propozycja dla osób, które chcą zobaczyć w Państwie Środka najpiękniejsze miejsca. Na trasie wycieczki do Chin m. in. tradycyjny Pekin wraz z Zakazanym Miastem - spacer po Wielkim Murze - Muzeum Armii Terakotowej w Xi`an - Luoyang - Klasztor
Shaolin - "Wenecja Chin" Suzhou wraz z przepięknymi ogrodami - nowoczesny Szanghaj, miasto które nigdy nie zasypia.

..zobacz więcej   licznik odwiedzin - 2250943        Brazyliana - Wycieczki egzotyczne, wczasy, wycieczki last minute, wakacje, luksusowy wypoczynek i zwiedzanie, wycieczki objazdowe, wyprawy egotyczne do Krajów Azjatyckich, Ameryki, Afryki, Australii i Oceanii - Copyright by Oaza Travel | mapa strony | © 2011 - 2012
Utworzono przez abcinfo.eu strony www AbcinfoCMS